Проектування теплової ізоляції обладнання і трубопроводів з теплоізоляційним настилом з виробів K-FLEX слід виконувати на підставі технічного завдання проекту, яке повинно містити необхідні для проектування вихідні вимоги:
• перелік ізолюючого устаткування, ліній трубопроводів з вказівкою геометричних розмірів: для трубопроводів - зовнішній (або умовний) діаметр і довжину, для арматури і фланцевих з'єднань;
• діаметр умовного проходження, для устаткування (апаратів) - габаритні розміри або площу поверхні (в разі складної конфігурації);
• температуру речовин, що містяться в ізолюючих об'єктах;
• розташування ізолюючих об'єктів (на відкритому повітрі, в приміщенні, каналі, тунелі) і розрахункову температуру навколишнього повітря *;
• якщо трубопровід чи апарат мають зовнішній обігрів – вказати про його вигляд і температуру поверхні що нагрівається;
• відомості про призначення теплоізоляційної конструкції, а саме:
− забезпечення економічної ефективності теплоізоляційної конструкції;
− збереження заданого (або нормативного) значення теплового потоку з поверхні ізоляції;
− запобігання конденсації вологи на поверхні ізоляції;
− забезпечення заданої температури на поверхні ізоляції;
− запобігання замерзання речовини, що міститься в ізолюючому устаткуванні або трубопроводі протягом певного часу;
− спеціальні вимоги до теплоізоляційних конструкцій, якщо такі є (вимоги екологічної чи пожежної безпеки, сейсмостійкість, допустимі навантаження на теплоізоляцію, стійкість до вібрації, тощо).
* - температура навколишнього повітря для об'єктів, розташованих на відкритому повітрі приймається у відповідності зі СНіП 23-01-99 «Будівельна кліматологія ».
До технічного завдання на проектування теплової ізоляції повинні додаватися креслення загальних видів ізолюючого обладнання та найбільш складних його вузлів.
Склад і правила оформлення робочої документації з теплової ізоляції визначаються ГОСТ 21.405-93 (1995) СПДБ «Правила виконання робочої документації теплової ізоляції устаткування і трубопроводів».
Робоча документація по тепловій ізоляції включає:
• основний комплект робочих креслень теплоізоляційних конструкцій із застосуванням виробів K-FLEX;
• технічно-монтажну відомість;
• специфікацію обладнання.
У складі робочої документації можуть бути розроблені креслення повнозбірних конструкцій з теплоізоляційним настилом з виробів K-FLEX для ізоляції люків, фланцевих з'єднань трубопроводів, апаратів та арматури, а також інших елементів, що входять до складу теплоізоляційної конструкцій або приварюються до ізолюючої поверхні
Вибір типу теплоізоляційних виробів і матеріалів покривного настилу слід проводити відповідно технічним характеристикам, галузям застосування, рекомендацій щодо застосування теплоізоляційних виробів K-FLEX.
Розрахунок необхідної товщини теплоізоляційного настилу з виробів K-FLEX в конструкціях теплової ізоляції, залежно від призначення, виконується за методиками і розрахунковими формулами наведеними в СНіП 2.04.14-88 «Теплова ізоляція устаткування і трубопроводів » або за допомогою спеціально розробленої розрахункової програми K-FLEX K-PROJECT.
За проектну товщину теплоізоляційного настилу слід приймати найближчу до розрахункової - вищу товщину виробів. Допускається приймати найближчу нижчу товщину. в разі розрахунку по температурі на поверхні ізоляції і заданою величиною теплового потоку, якщо різниця між розрахунковою і номенклатурною товщиною не перевищує 3 мм.
Теплова ізоляція трубопроводів з температурою від 20 до 150 ?С, в залежності від конкретних умов застосування може виконуватися з метою забезпечення:
• економічної ефективності теплоізоляційної конструкції (економічна товщина теплоізоляційного настилу з виробів K-FLEX);
• збереження заданого (або нормативного) значення щільності теплового потоку з поверхні ізоляції для забезпечення параметрів технологічного режиму;
• забезпечення заданої температури на поверхні ізоляції;
• збереження температури речовини в заданих параметрах.
Теплова ізоляція устаткування і трубопроводів з негативними температурами теплоносія може виконуватися:
• з метою запобігання конденсації на поверхні ізольованого об'єкта, розташованого в приміщенні;
• відповідно до технологічних вимог;
• з метою запобігання або обмеження випаровування речовин, що зберігаються;
• за нормами втрат холоду згідно до вимог СНіП 2.04.14-88 (СНіП 41-03-2003 - Держбуд Росії).
Теплова ізоляція трубопроводів холодного водопостачання може виконуватися:
• з метою запобігання конденсації вологи на поверхні трубопроводу, розташованого в приміщенні;
• з метою запобігання замерзання води, при зупинці її руху в трубопроводі, розташованому в неопалювальному приміщенні або на відкритому повітрі.
Конструкції теплової ізоляції із застосуванням теплоізоляційних виробів K-FLEX розробляються відповідно до рекомендацій по застосуванню.
Перелік і характеристики аксесуарів, які застосовуються в конструкціях теплової ізоляції, наведені у відповідному розділі сайту «Характеристики аксесуарів K-FLEX».