Загальні вимоги до монтажних робіт із застосуванням теплоізоляційних і покривних матеріалів K-FLEX
Під час монтажу теплоізоляційних конструкцій із застосуванням теплоізоляційних виробів і покриттів K-FLEX потрібно дотримуватися таких вимог:
Теплоізоляційні роботи із застосуванням теплоізоляційних виробів і покриттів K-FLEX повинні виконуватися відповідно до вимог СНіП III-4-80, СНіП 12-03-99 (замість розділів 1-7 СНіП III-4-80), ДБН В.1.2-12 -2008 і СНіП 12-03-2001 - Держбуд Росії) з безпеки праці в будівництві.
При виконанні робіт рекомендується використовувати «Посібник з монтажу ізоляції K-FLEX» і вказівки даних рекомендацій.
Теплоізоляційні роботи на відкритому повітрі із застосуванням теплоізоляційних виробів K-FLEX слід виконувати при температурі навколишнього повітря не нижче +5 ºС. Під час роботи на відкритому повітрі в зимовий час слід встановлювати тепляки для влаштування місцевого обігріву.
Поверхня, що підлягає ізоляції, повинна бути очищена від пилу, бруду, іржі, масел і т.д. Для очищення поверхні використовують призначені для цієї мети засоби.
Поверхні, на які здійснюються приклейка виробів K-FLEX, повинні бути знежирені.
Антикорозійне покриття на поверхню, що підлягає ізоляції, відповідно до проектної документації, наноситься до початку теплоізоляційних робіт.
Правила роботи із клеєм K-FLEX К414:
• клей наносять на чисту, суху і знежирену поверхню;
• клей рекомендовано використовувати при температурі навколишнього повітря від 5 до 20 °С;
• орієнтовні витрати клею K-FLEX К414 становлять 0,15 літра на 1 м² поверхні;
• для розведення загустілого клею використовується очисник K-FLEX;
• при склеюванні швів теплоізоляційних виробів клей слід рівномірно наносити на обидві поверхні, що склеюються;
• поверхні що склеюються слід з'єднувати через 3-5 хвилин. При склеюванні швів, поверхні слід щільно з'єднати натисканням;
• під час ізоляції холодних поверхонь клей слід наносити на ізолюючі поверхні і поверхні теплоізоляційних виробів. Витрати клею K-FLEX К414 в цьому випадку становлять 0,3 літра на 1 м².
Кріплення теплоізоляційних виробів і покриттів K-FLEX на ізолюючі поверхні слід здійснювати згідно з проектною документацією та урахуванням рекомендацій щодо застосування виробів K-FLEX.
Під час виконання теплоізоляційних робіт не допускається деформувати і розтягувати теплоізоляційні вироби K-FLEX.
Відкриті торцеві поверхні листових теплоізоляційних виробів, під час ізоляції повітроводів прямокутного розтину і трубок, ізоляції трубопроводів холодної води із негативними температурами, слід проклеювати самоклеючими стрічками K-FLEX.
Ізоляцію фітингів (відводів, переходів, трійників) рекомендується проводити готовими виробами K-FLEX, відповідно до діючої номенклатури або заздалегідь виготовленими в умовах майстерень виробами з трубок або рулонів, що значно спрощує монтаж та підвищує якість виконання робіт.
При виконанні теплоізоляційних робіт до початку монтажу трубопроводів (домонтажна ізоляція) слід залишати неізольованими краї трубопроводу довжиною не менше ніж 250-300 мм, для безпечного виробництва зварювальних робіт. При провадженні зварних робіт краї ізоляції слід закривати негорючим матеріалом. Домонтажну ізоляцію рекомендується виконувати в майстернях або на виробничих базах, що особливо зручно в зимовий час.
Під час ізоляції холодних поверхонь клей K-FLEX К414 слід наносити на ізолюючу поверхню і поверхні теплоізоляційних виробів. Шви між теплоізоляційними виробами проклеювати самоклеючими стрічками K-FLEX.
Під час ізоляції вентиляційних коробів прямокутного розтину, рекомендується спочатку виконувати ізоляцію нижньої поверхні повітроводу. Потім ізолюють бокові і верхню поверхні. Монтаж ізоляції повітроводів рулонним матеріалом K-FLEX, в тому числі у виконанні AD (самоклеючі), може виконуватися обмотуванням рулону навколо повітроводу . При цьому краї рулону можуть бути з'єднані в стик або Г-подібним з'єднанням на куті повітроводу. Торцева, незахищена поверхня виробу, закривається стрічками K-FLEX.
Елементи покривного шару з твердих ПВХ-оболонок для горизонтальних ділянок трубопроводів, трійників і кутів повинні встановлюватися з перекриттям швів 30-40 мм і мати отвори під заглушки уздовж подовжнього шва.
Під час кріплення металевого покривного шару гвинтами, елементи покриття повинні мати отвори під метизи. Для надання жорсткості на кромках елементів покриття виконується згин. Покриття, з алюмінієвих стрічок або листів товщиною 0,25 - 0,3 мм, застосовуються у вигляді гофрованих оболонок.
Елементи каркасу, для кріплення металевого покривного шару теплоізоляційних конструкцій габаритного обладнання, виготовлені із дерева, повинні бути просочені антисептичними розчинами і антипіренами.
Для монтажу в зимових умовах на відкритому повітрі при температурі навколишнього середовища нижче -5 °С необхідно:
• матеріал K-FLEX, що використовується, треба зберігати в теплому і сухому приміщенні. Усі розрахунки і розкроювання матеріалу теж краще проводити в теплому приміщенні. Під час розрахунку необхідно враховувати що матеріал при зміні температури буде трохи стискуватися і тверднути;
• якщо матеріал зберігався в холодному приміщенні, то його необхідно на деякий час помістити в тепле приміщення;
• якщо розкроювання матеріалу проводиться на відкритому повітрі - матеріал не повинен бути мокрим або вологим. В противному випадку склеювання його буде неможливе;
• клей також необхідно зберігати в теплому приміщенні. Якщо клей зберігався в холодному приміщенні, то його необхідно занести в тепле приміщення;
• клей K-FLEX 414 використовується при температурі від +5 до +25 °С;
• при температурі навколишнього середовища нижче -10 °С необхідно утеплювати місце проведення монтажу, в іншому випадку склеювання буде неможливе або використовуйте спеціальний зимовий клей K-FLEX 467;
• поверхні що ізолюються під час монтажу повинні бути сухими та чистими;
• якщо матеріал повністю приклеюється до ізолюючої поверхні (наприклад ємності, баки, резервуари і т.д.), температура поверхні повинна бути не нижче -10 °С;
• поверхня повинна бути заґрунтована. Також переконатися, що клей K-FLEX сумісний і буде приклеюватися до заґрунтованої поверхні;
• під час ізолювання поверхонь, для захисту від конденсату, необхідно нанести антикорозійне покриття;
• використовувати клей бажано теплим. Якщо це неможливо, то клей необхідно розвести очисником K-FLEX до 30 - 40% максимум, в залежності від температури навколишнього середовища;
• клей перед застосуванням ретельно розмішати. Банки з клеєм повинні бути щільно закриті, якщо він не використовується;
клей нанести один раз тонким шаром на обидві поверхні що склеюються, спочатку на теплоізоляцію, а потім на ізолюючу поверхню. Торцеві з'єднання теплоізоляції також повинні бути проклеєні;
• почекати поки клей просохне (доторкніться до обробленої поверхні пальцем і переконайтесь у відсутності «ниток» на момент дотику);
• з'єднайте поверхні ізоляції і сильно стисніть їх на короткий час. Не розтягуйте матеріал при склеюванні швів, краще злегка його стиснути.
Для монтажу теплоізоляції необхідний наступний набір інструментів:
• ніж з лезом довжиною 10-15 см;
• набір пробійників;
• лінійка, транспортир, циркуль, кронциркуль;
• щіточка з жорсткою щетиною довжиною 20-25 мм;
• маркер для розмітки ізоляції;
• стусло.